Seznamte se s ambasadory značky Peter Legwood v České republice. Spolupracují s námi špičky z oboru fyzioterapie, medicíny i řada profesionálních sportovců. Chcete-li se stát i vy ambasadorem Peter Legwood, neváhejte nás kontaktovat.

MUDr. Soňa Juricová - rehabilitační a psychosomatická lékařka

MUDr. Milan Jurica - ortoped, podiatr Mgr.

Lenka Sárová - fyzioterapeutka Rehacare

Reha Care s.r.o. poskytuje kvalitní, dostupné vyšetření a ošetření pohybového aparátu. Pracuje bio – psycho – sociálně. S pacienty spolupracují na individuální bázi, avšak nabízí i skupinové cvičení či přednášky. Jejich prioritou je vždy dostatek času na pacienta.

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

Boty Peter Legwood odpovídají požadavkům moderní ortopedické obuvi - mají patní misku, tvarovatelný vodící pásek pro nárt a protiskluzovou podrážku. Dobře drží na noze, jsou pohodlné, a navíc i pěkné. Vybrat si můžete od zářivých až po seriózní tlumené odstíny. Sami Peter Legwood nosíme a vřele doporučujeme našim pacientům."

Petra Körnerová
fyzioterapeut a podiatr

Proč doporučuji obuv Peter Legwood:

V praxi fyzioterapeuta a podiatra se často ve spojení bolestí nohou i zad, pacienti ptají, jakou mají nosit obuv. Svým klientům jednoznačně mohu doporučit zdravotní obuv Peter Legwood celoročně, v zaměstnání i při odpočinku. Obuv je velmi vhodná jako prevence, ale často je součástí terapie, řešení bolestí a pohybových obtíží. Jeden z mých největších úspěchů s obuví Peter Legwood je nasazení boty Dolphin u mladé ženy, která trpěla dlouhodobým zánětem Achillovy šlachy spojené s onemocněním morbus Bechtěrev. Po půl roce obcházení lékařů a fyzioterapií, přinesla okamžitou úlevu v chůzi. Pacientka byla tak nadšená efektem, že si ještě týž den zakoupila druhý pár bot. 

Více než dva roky si mohou klienti u mě v praxi obuv vyzkoušet a zakoupit. Sama si již nedokážu představit svůj pracovní den bez obuvi Peter Legwood! Děkuji! "

Mgr. Lukáš Klapák - fyzioterapeut

Lukáš je vysokoškolsky vzdělaný fyzioterapeut zabývající se prevencí, diagnostikou a terapií poruch pohybového aparátu včetně moderní podologie.

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

Pantofle Peter Legwood se staly v mé fyzioterapeutické i podologické praxi součástí komplexní péče o své klienty na cestě k životu bez bolesti pohybového aparátu. Doporučuji já i mí spokojení klienti pro svou nízkou hmotnost, individuální tvarovatelnost a komfort při nošení."


Proč doporučují obuv Peter Legwood:

„Zdravotní obuv Peter Legwood prodáváme v našem centru na základě letitých osobních zkušeností. S čistým svědomím můžeme říct, že lepší obuv jsme dosud neměli. Splňuje veškeré naše odborné i osobní požadavky. 

Za nás jako fyzioterapeuty doporučujeme obuv Peter Legwood jako vhodnou pracovní, domácí i volnočasovou obuv."

MUDr. František Smiško - ortopedie Karlovy Vary

Proč doporučuje obuv Peter Legwood:

S obuví Peter Legwood mám zkušenosti několik let. Pomohou lidem se statickou deformitou nohy, patní ostruhou, bolestmi Achilovky.

Naučí Vás opět správně chodit a mnohokrát vyřeší i bolesti zad s blokádou siků. Vřele můžu všem doporučit."

Mgr. Kateřina Marešová Marcinkiewiczová

registrovaná fyzioterapeutka


Proč doporučuji obuv Peter Legwood:

„Na obuvi Peter Legwood mě nejvíce zaujala jejich schopnost přizpůsobit se, pomocí nahřátí, téměř jakékoli noze.

Využívám nejen klasických typů uvolnění - nártního pásku, vbočeného palce nebo paty, ale i „vytlačení“ méně obvyklých výrůstků kdekoli po obvodu klientovi nohy. Tím jsou pro mě výjimečné. Podpůrná klenba obuvi vyhovuje vysokému procentu populace, nutí stavit nohu do správného postavení. Komu tato podpora vyhovuje, může si zvolit i stélky stejného charakteru do tenisek nebo zimní obuvi.

Slovy mých klientů: „Jsou prostě úžasné, vždy se těším, až je nazuji :-).“"

Ambulatní ordinace komplexní fyzioterapie a podiatrie

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

„Boty Peter Legwood vnímám jako skvělý doplňkový sortiment v ordinaci fyzioterapeuta a podiatra, jsem potěšená, že tak mohu nabídnout svým klientům kvalitní produkt. Těší se velké oblibě napříč různými profesemi, ať už ve zdravotnictví, školství či sportovci. Vysoký ani nízký nárt, deformity přednoží nebo otoky nepředstavují problém, vzhledem k termoplasticitě materiálu je tak obuv upravitelná na míru uživatele dle jeho, i mých představ. Fixační pásek přes nárt lze dotáhnout či povolit a v kombinaci s hlubokou patní miskou a podporou podélné klenby tak vytváří optimalní stabilizační prvky pro nohu a umožňuje bezpečný pohyb po schodišti, dlažbě či terénu. Velké výhoda je dezinfikovatelnost a snadná hygienická údržba obuvi."

Hébé - pedikúra, manikúra, kosmetika

Proč doporučuji obuv Peter Legwood:

„Obuv Peter Legwood prodávám prostě proto, protože mi padla do oka, je mi sympatická, na noze :hezky vypadá a perfektně sedne.
Veliká přednost této obuvi je ta, že ji mohu upravit dle přání a potřeby zákazníka, to spoustu lidí ocení! To mohu při práci pedikérky jen potvrdit! Odměna pro mne je, že si opravdu každy tuto botu pochvaluje. I já, nosím je téměř vždy a všude  - venku, v práci i jako bačkory doma…“

TČM PRO ZDRAVÍ_tcmprozdravi.cz

MARIAN KOŠA - praktik a terapeut tradiční čínské medicíny se specializací na čínské masáže Tuina

Zabývá se následujícími obory: 
akupunktura
fytoterapie
čínské bylinkářství
Tuina terapie
moxa
baňky
guasha
švestkové kladívko

Proč doporučuji obuv Peter Legwood:

"Jako terapeut tradiční čínské medicíny ve své každodenní práci kolem klientů a lehátka v ordinaci při akupunktuře, baňkách, Tuina masážích, potřebuji OPRAVDU KVALITNÍ OBUV, o které po celém dni ani nevím, že je mám na nohou...toto je to pravé OŘECHOVÉ :)"

Mgr. Pavla Rybová - Hlavní podiatr Centra pro NOHY, fyzioterapeut, jednatelka PRONOHY s.r.o., MedFeet s.r.o.

Centrum proNOHY poskytuje komplexní péči od diagnostiky, přes pohybovou terapii až po nabídku vhodného typu obuvi.

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

Obuv Peter Legwood našim klientům velmi často doporučujeme, protože výrobcům se podařilo kvalitně "převést terén" pod chodidlo klienta. Příjemným faktem je, že možnost částečné tvarové doúpravy (nahřátím) rozšiřuje spektrum klientů, kteří mohou obuv nosit. Veselé barvy provokují klienty k hravosti, aby vybředli z „černo-hnědého“ obuvnického stereotypu. Nejčastější léčebný účinek pozorujeme u bolestí Achilových šlach, patních ostruh, plantárních fascitid či růstových bolestí patních kostí u dětí. Pěkně tvarovaná střední část obuvi pomáhá těm, kteří trpí lehkým proklesem podélné či příčné klenby."

Mgr. Hana Šmachová - fyzioterapeut

FYZIO Krumlov je ambulantní pracoviště fyzioterapie, které poskytuje odborná vyšetření, léčbu a prevenci širokého spektra poruch pohybového aparátu u dětí a dospělých.

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

Při své práci fyzioterapeuta a podologa se setkávám s nejrůznějšími vadami v oblasti nohy. Nošení zdravotní obuvi a stélek Peter Legwood úspěšně řeší některé disbalance nohy. Obouvám děti, ženy i muže; do školy, do práce, na doma i do zahrady. Mojim klientům vyhovuje široká barevná škála, lehkost obuvi a její velmi snadná údržba. Zdravotní obuv a stélky Peter Legwood jednoduše doporučuji!"

Ludmila Koppová provozuje nestátní zdravotnické pracoviště s dlouholetou praxí v poskytování komplexní rehabilitační péče.

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

Jsem fyzioterapeut s 35-ti lety odborné praxe a s botou Peter Legwood jsem se setkala v březnu 2015 poprvé. Hned na první obutí to bylo přesvědčení, že tohle je to ONO mezi botami s označením "zdravotní obuv". Bota mi pomohla změnit polohu levého palce - halux valgus a vedle něj uvolnila kladívkový prst. Loni v listopadu mi pomohla ještě více - ulomená hlavička 2 metetarzu pravé nohy - v jiné botě se nedalo chodit. Bota Bull v kombinaci s kineziotejpem a zlomenina byla jako v peřince a krásně se zahojila. Mimo jiné jsem obula své zaměstnance (Dolphin a Kong), téměř celou rodinu (včetně vnuků 3 a 5 let - Bubble), část zaměstnanců Polikliniky v Mariánských lázních a spoustu lidí, pro které je jejich noha hodně důležitá. Vřele doporučuji všem svým klientům a potencionálním klientům"

MGR. MARKÉTA HASOŇOVÁ, CERT.MDT

Centrum nabízí komplexní ambulantní služby v oboru fyzioterapie, léčebné rehabilitace, rehabilitačního lékařství a neurologie.

Rehabe je zdravotnické zařízení zaměřené na diagnostiku, terapii a prevenci všech problémů pohybového aparátu, tedy bolestí zad, kloubů a svalů, funkčních i degenerativních onemocnění, poúrazových a pooperačních stavů.

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

Botky peter legwood u nás v Rehabe milujeme, pomáhají našim pacientům nejen při bolestech dolních končetin, ale i zad. Výborně doplňuji terapii dětské nohy a hlavně děti je rády nosí;)"

MGR. VOJTĚCH VESELÝ

Proč doporučují obuv Peter Legwood:

Co se mi líbí na Peter Legwood? Tak to by byl hodně dlouhý seznam, protože tyhle boty nemají podle mě žádnou konkurenci. Nohy jsou v nich jako v bavlnce, že si je člověk zvykne nosit všude. Padnou každému jako ulité, a to díky tomu, že je stačí jednoduše nahřát a upravit přímo na nohu. No a co oceňuju nejen já, ale hlavně moji klienti, že vám okamžitě uleví od pocitu těžkých a unavených nohou. A třešničkou na dortu jsou hravé barvy a paradní design."

fyzioterapeut, podolog, masér a odborný pedikér


Proč doporučují obuv Peter Legwood:

„Jsem ráda, že jsme na našem pracovišti mohli klientům nabídnout možnost zakoupit si kvalitní Italskou obuv značky Peter Legwood. Na obuvi oceňuji její lehkost, vzdušnost a unikátní modelaci. Je možné vybírat z několika modelů tohoto typu obuvi a ze spousty barev. Bota je vyrobena z termoplastického materiálu, díky němuž se může individuálně upravit nártní pásek tak, aby dobře seděla na noze. Podrážka je protiskluzová. Neméně důležité je i to, že je vyrobena z antibakteriální hmoty a snadno se udržuje.

Tato obuv pomohla spoustě našich klientů v eliminaci bolestivých stavů chodidel. Často ji s úspěchem využíváme u klientů s patními ostruhami a metatarsalgiemi. Rovnoměrnější rozložení zátěže plosky v botě vede také ke zlepšení cirkulace krevního a lymfatického oběhu."

Proč doporučuji obuv Peter Legwood:

„Mou profesí je již třicet let fyzioterapie a to u lůžka a v ambulanci nemocnice, ale i v tělocvičně při vedení rehabilitačního cvičení. Když jsem objevila obuv značky Peter Legwood, zajásala jsem. Po dlouhé době hledání a střídání obuvi různých druhů jsem našla.

Z profesního hlediska oceňuji : 

1.vytvarovanou  platformu  pro  držení podélné  klenby, korekci osy kotníků a tím celé končetiny

2. možnost natvarování pásků dle šířky i případných deformit chodidel - díky tomu drží pantofle pevně na nohou a umožňují volný pohyb prstů a tím aktivní podporu svalů tvořících příčnou klenbu.

3. materiál podrážky je dostatečně pevný a přitom lehce pruží

4. protiskluzové vlastnosti, díky nimž se cítím bezpečně i na vodoléčbě

A osobní hodnocení - úžasně lehké a pohodlné obutí k celodennímu nošení v práci, doma i venku v přírodě. Velmi mě nadchla možnost zúžení pásků - dosud mi byly všechny pantofle široké:-)))"